• Email Us : content@codeengineers.com

Prawdy i mity dotyczące dziczyzny - Zatrzymaj czas - portal dla fanów zdrowia

Prawdy i mity dotyczące dziczyzny

Staropolska królowa mięs czyli dziczyzna – odeszła dziś w zapomnienie. Niesłusznie oskarżona o przenoszenie chorób oraz mięso pozbawione wartości odżywczych, dziś wraca na nasze stoły aby zaprezentować się w swoim najlepszym wydaniu.

Prawdy i mity dotyczące dziczyzny

Spożywanie dziczyzny grozi włośnicą.

Jest to powielany mit, który nie ma nic wspólnego z prawdą jeśli dziczyznę zakupujemy tylko u sprawdzonych źródeł. Kupno dziczyzny od nieznanego dostawcy może nieść za sobą zagrożenie zachorowania, jednak jeśli stawiamy na zdrowe mięso możemy bez obaw kosztować jak smakuje dobra dziczyzna. Sklep, który nam ją dostarcza powinien posiadać zaświadczenie od lekarza weterynarii o przebadaniu mięsa.

Dziczyzna jest mięsem tłustym.

Zwierzęta leśne żyją w ciągłym ruchu, który ułatwia im spalanie tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie mięso z dzika czy mięso z jelenia zawiera znacznie mniej tłuszczu niż mięso zwierząt hodowlanych.

Mięso z dzika, mięso z jelenia oraz podroby z dziczyzny ciężko jest przyrządzić.

Jest to kolejny mit, który panuje wśród konsumentów. Z pewnością aby przyrządzić świetny pasztet z sarny bądź odpowiednio doprawione mięso z jelenia potrzeba wiedzy, jednak nie jest to skomplikowane. Dziczyzna pod wpływem temperatury staje się bardziej krucha więc nie ma tu znaczenia czy masz zamiar mięso z dzika dusić, gotować czy smażyć – wyjdzie smaczne w każdej postaci.

Kiełbasa z dzika czy pasztet z sarny, co wybrać?

Wędlina z dzika oraz podroby z jelenia to kwintesencja smaku jeśli na stole króluje dziczyzna. Sklep, który oferuje nam kiełbasę z dzika oraz pasztet z sarny – powinien być sklepem sprawdzonym. Kwestią istotną jest bowiem aby dziczyzna była naturalna, pozbawiona substancji konserwujących oraz szkodliwych azotanów.

Przepiękny aromat, który uwalnia się podczas przyrządzania dziczyzny to efekt życia zwierząt w ekosystemie. Jeśli więc zakupimy mięso z jelenia, kiełbasę z dzika czy sarninę z nieznanego źródła może nas czekać przykra niespodzianka, która ze smakiem lasu nie będzie miała nic wspólnego.

Artykuł powstał we współpracy z https://lesniczowka.net/