• Email Us : content@codeengineers.com

Czym się różni używanie e-papierosa od palenia tradycyjnego zamiennika? - Zatrzymaj czas - portal dla fanów zdrowia

Czym się różni używanie e-papierosa od palenia tradycyjnego zamiennika?

To jak palić papierosy, te klasyczne, każdy z nas wie. Używanie każdego, zarówno drogich, jak i tanich, papierosów elektronicznych, wymaga jednak pewnego zgłębienia się w temacie.

„Palenie” e-papierosów

Już w tym sformowaniu kryje się błąd. Papierosów elektronicznych się nie „pali”, ponieważ nie używamy tutaj zapalniczki czy innego źródła ognia. Poprawnym określeniem, jest „wapowanie” lub, bardziej dźwięcznie brzmiące, chmurzenie. Oba słowa opisują proces, zachodzący podczas używania e-papierosa, czyli przemianę liquidu w areozol, widoczny jako chmurka.

Wdychane gazy podczas chmurzenia e-papierosa

W przypadku klasycznych papierosów, zaciągamy się niewyobrażalną ilością substancji rakotwórczych oraz tlenkiem węgla. Wapowanie uwalnia nas od tych szkodliwych związków. Używając papierosów elektronicznych do 50, 100 zł, czy droższych, oszczędzamy swoje zdrowie.

Smak e-papierosów może być przyjemny

Główną wadą papierosów klasycznych, dzięki której wiele osób nawet nie próbuje zapalić, jest ich smak. Na rynku do wyboru jest kilka aromatów, jednak nadal nie łatwo nazwać je przyjemnymi.

W przypadku e-papierosów mamy do wyboru o wiele więcej smaków i zapachów. Wszystko zależy od użytego liquidu.

Czym w ogóle jest liquid e-papierosów?

Niezależnie od tego, czy kupiliśmy drogi, czy tani e-papieros, do jego chmurzenia niezbędny jest nam liquid.

Większość osób używających papierosy elektroniczne to byli palacze tradycyjnych fajek. Znaczącym dla nich składnikiem liquidu będzie, więc nikotyna. Jej obecność jednak nie jest niezbędną. Istnieją tzw. „zerówki” pozbawione nikotyny. Podstawową substancją liquidu jest glicerol lub glikol propylenowy, a najczęściej ich mieszanina.

Ponadto, znajdują się w nim oczywiste dla nas aromaty, a także niekiedy woda lub odrobina alkoholu.

Teraz, gdy już znasz różnice, co wybierzesz?